KONST / Litografier / Litografi 7572180
*
nr 757 2180
Roman Scheidl
(f. 1949), Österrike
Litografi, Roman Scheidl, 22/60, motivets mått: 20x20
Roman Scheidl, bildkonstnär född 1949.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2012
kl 18:02:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 15:54:15
1
100 kr
7/5 17:13:50
2
150 kr
7/5 17:49:40
3
Vinnande bud
7/5 17:57:28
4
250 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa grafik litografi litografier roman scheidl österrike österrikiskt österrisk
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Roman Scheidl
Roman Scheidl, bildkonstnär född 1949.
nr 757 2180
Roman Scheidl
(f. 1949), Österrike
Litografi, Roman Scheidl, 22/60, motivets mått: 20x20
Roman Scheidl, bildkonstnär född 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 15:54:15 | 1 | 100 kr |
| 7/5 17:13:50 | 2 | 150 kr |
| 7/5 17:49:40 | 3 | Vinnande bud |
| 7/5 17:57:28 | 4 | 250 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa grafik litografi litografier roman scheidl österrike österrikiskt österrisk
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



